aplikacja krzyżówki Wyborczej

aplikacja krzyżówki Wyborczej (inne)

Wypowiedź

"Krzyżówki Gazety Wyborczej" zawsze pod ręką!

Specjalnie dla miłośników krzyżówek powstała aplikacja, dzięki której można rozwiązywać wyjątkowe łamigłówki. "Krzyżówki Gazety Wyborczej" są dostępne bezpłatnie w sklepach AppStore lub Google Play - na urządzenia z systemem iOS lub Android.

Do dyspozycji użytkowników są krzyżówki klasyczne, tematyczne i niestandardowe jolki, znane już dobrze czytelnikom "Gazety Wyborczej". Zadanie można wybrać samemu lub zdać się na los dzięki opcji "Wylosuj krzyżówkę". Rozwiązywanie krzyżówki można przerwać w każdej chwili i przejść do kolejnej, automatycznie zapisując swoje dotychczasowe odpowiedzi.

Pracę nad łamigłówkami ułatwiają specjalne funkcjonalności, m.in. możliwość uzyskania podpowiedzi czy sprawdzenia poprawności hasła oraz oznaczenie niewłaściwie wpisywanych liter. W razie wątpliwości użytkownicy aplikacji zawsze mogą sięgnąć do Pomocy.

Oprócz tego, codziennie w aplikacji "Krzyżówki Gazety Wyborczej" pojawia się dodatkowa podpowiedź - to hasło, które jest rozwiązaniem w jednej z krzyżówek.

- "Krzyżówki Gazety Wyborczej" stworzyliśmy przede wszystkim z myślą o tych użytkownikach smartfonów, którzy z sentymentem wspominają "Jolki" z papierowego wydania "Gazety Wyborczej". Chcieliśmy w ten sposób umożliwić im powrót do rozrywki znanej i lubianej od lat, ale już w nowoczesnej i wygodnej formie - mówi Aleksandra Karpińska-Gugała, Product Owner aplikacji mobilnych "Gazety Wyborczej". - W planach mamy rozszerzenie aplikacji o funkcje, które zachęcą do rozwiązywania naszych krzyżówek również te osoby, które co prawda nigdy nie miały styczności z "Jolkami" "Gazety Wyborczej", ale szukają ciekawego sposobu na krótki odpoczynek z telefonem w ręku.

Aplikację przygotował zespół rozwoju produktu "Gazety Wyborczej" (za projekt odpowiada Marta Rutkowska - UX Designer "Gazety Wyborczej"), a jej pierwsza wersja została udostępniona użytkownikom w kwietniu 2020 roku. Obecnie do pobrania jest najnowsza wersja aplikacji, systematycznie rozszerzana o kolejne krzyżówki.