Dziennikarz/Dziennikarka Gazety Wyborczej

praca zdalna

Jesteśmy częścią spółki akcyjnej Agora. Wyborcza (m.in. Gazeta Wyborcza, Wyborcza.pl, Wyborcza.biz, Wysokie Obcasy, WysokieObcasy.pl, Książki. Magazyn do czytania) to największy opiniotwórczy dziennik w Polsce. Od ponad 30 lat uprawiamy prawdziwe, rzetelne i zaangażowane dziennikarstwo. To właśnie tego dziennikarstwa szukają setki tysięcy czytelników (11 milionów Realnych Użytkowników miesięcznie), którzy każdego dnia odwiedzają Wyborcza.pl. I to dzięki niemu mamy 300 tys. prenumeratorów cyfrowych. Zdecydowanie najwięcej ze wszystkich mediów w Polsce, w Europie w pierwszej dziesiątce.

Twoje zadania:

  • przygotowywanie tekstów informacyjnych, reportaży, wywiadów w wybranym obszarze tematycznym – Mazowsze, tereny graniczące z Ukrainą lub pas nadmorski,
  • publikacje w serwisie wyborcza.pl,
  • publikacje na stronach lokalnych i krajowych Gazety Wyborczej.

Nasze wymagania:

  • znajomość specyfiki wschodniej części Polski, zwłaszcza znajdujących się bezpośrednio przy granicy, wiedza z zakresu obronności, militariów, bezpieczeństwa;

lub

  • doskonała orientacja w sprawach dotyczących Mazowsza, ze szczególnym uwzględnieniem północnej części regionu;

lub

  • wiedza z zakresu gospodarki i turystyki, ze szczególnym uwzględnieniem problemów dotyczących pasa nadmorskiego;

A także:

  • wrażliwość na problemy społeczne,
  • sprawne pióro, umiejętność tworzenia szybkich depesz i większych form,
  • gotowość do pracy w elastycznych godzinach,
  • kreatywność, otwartość.

Mile widziane:

  • mobilność i gotowość do wyjazdów służbowych,